To, že nekvalitní obuv ničí naše nohy a způsobuje spoustu zdravotních nepříjemností, není nic nového. Ale kdo se podle toho opravdu řídí? Málokdo. A přitom je to tak snadné – přesvědčte se!

 

Boty se nám musí líbit. Ale vzhled nesmí být nejdůležitější!

Když si kupujete boty podle posledních trendů, tak se vám samozřejmě musí líbit. Ale nikdy si je nevybírejte jen a pouze podle designu. Podívejte se i na to, jak jsou boty zpracovaná. Není až tak důležité, jestli jsou ušity z přírodního nebo umělého materiálu, ale mnohem důležitější je, jak drží pohromadě.

-Zajímejte se, zda jsou lepené, nebo šité – lepené boty nikdy nevydrží tolik, co ty šité. Zaměřte se hlavně na spojení boty a podrážky – nejvhodnější je, když je v tomto místě bota lepená i šitá.

- Podívejte se dovnitř boty. Kožený vnitřek mnohem lépe absorbuje vlhkost. Kvalitní boty jsou navíc vždy vypodšívkovány po celé délce chodidla.
- Zkontrolujte, jakým způsobem jsou zpracovány cvoky, dírky pro tkaničky a další detaily. Tato místa budou vystavena velké zátěži, proto by měla být dostatečně pevná.

Na značce záleží

Ne nadarmo jsou některé značky bot tak oblíbené. Například boty Tamaris, Ecco, Rieker či boty Geox jsou velmi oblíbené nejen pro svůj trendy vzhled, ale především pro svou kvalitu. Když už vybíráme módní boty, vsaďme na značky, u kterých máme zaručenou kvalitu!

Naučte se boty zkoušet správně

Měla byste mít dostatek místa pro všechny prsty a při chůzi vaše pata nesmí ujíždět do strany. Pokud pocítíte jakýkoliv tlak na malíček nebo palec, bota nesedí a její nošení může prsty deformovat, nebo způsobit zarůstání nehtů.

- Boty vždy zkoušejte s ponožkami, které v nich budete nosit.
- Zvenčí nahmatejte špičku nejdelšího prstu. Mezi ním a vnějším koncem boty byste měla mít dostatek místa (zhruba na šířku palce).
- Ujistěte se, že horní okraj boty neškrábe a nedře do kotníku.

Které z vašich oblíbených bot by tímto testem prošly?