JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Zdraví

Detox

Naordinujte si detox

Trápí vás špatné trávení, únava či nezdravá pleť? Pak je váš organismus nejspíš zanesený toxiny a odpadními látkami. Jak se jich co nejefektivněji a nejrychleji zbavit?

Kde se toxiny berou?

Pokud patříte mezi zaryté masožravce, pak vězte, že trávení nadměrného množství živočišných bílkovin se v těle usazují odpadní látky, které tělo odbourává jen s nesnázemi. Další příčinou může být nedostatek vlákniny – tedy přílišná konzumace bílé mouky, nedostatek zeleniny a celozrnných potravin. To vše způsobuje zanesení organismu, zpomalený metabolismus a pocit těžkosti a únavy.

Jak očistit tělo od toxinů?

Přidejte do jídelníčku zeleninu. Hodně zeleniny! Polévky, saláty, pečená zelenina, … omezte bílou mouku a maso a jezte především zeleninu. Nastudujte zdravé recepty, které vám proces usnadní.

• Přidejte do jídelníčku bylinky a ořechy. Bylinkami ochucujte saláty a ořechy si přidejte třeba do ranní kaše.
  • Ovoce jezte jen dopoledne – třeba k snídani a svačině. Odpoledne si dopřejte výhradně zeleninu.
  • Pijte hlavně vodu. A když budete toužit po ochucení, přidejte do ní citron či limetku.
  • Pijte zelený čaj – mezi nejsilnější antioxidanty patří čaj Matcha, což je drcený zelený čaj, který se konzumuje a spoustu způsobů. Zbavuje tělo odpadních látek a pomáhá zlepšovat trávení.
  • Vynechte maso. Zkuste se alespoň na pár dní obejít bez masa – i bez kuřecího a rybího.
  • Jezte jen, když máte opravdu hlad.
  • Vynechte sladké, a když už bude vaše touha po cukrech nezkrotitelná, sáhněte po ovoci. Zvláště v letním období, kdy je dostatek čerstvého ovoce, je škoda se cpát bílým cukrem či čokoládou.

Zkuste se výhradně takto stravovat několik dní a v následujících dnech tato pravidla co možná nejvíce dodržovat.
Uvidíte, že se budete cítit lehčí, svěžejší a zdravější!