Rodina

Když je u stromečku trapné ticho: Nejhorší trapasy a jak se jim vyhnout

Vánoce už jsou tady! Nákupy dárků, pečení a další vánoční přípravy jsou v plném proudu. Ještě než zabalíte poslední dárek a vydechnete úlevou, že je všechno hotové, čtěte dál – nehrozí vám jeden z nejhorších vánočních trapasů?

Nastalo trapné ticho… a „ehm, děkuju“

Určitě se vám to už stalo taky. Rozbalili jste dárek k Vánocům, který ukrýval něco, co jste nepotřebovali, nechtěli nebo se vám to zkrátka vůbec nelíbilo. Ze slušnosti jste vyloudili úsměv a poděkovali, i když už jste v tu chvíli přemýšleli, jak se dané věci zbavit.

Nechcete, aby takový balíček byl právě od vás? Pak se vyhněte následujícím chybám:

Dárky z nouze ani nekupujte

Málokdo touží po teplých ponožkách, rukavicích nebo pěně do koupele. Tyto univerzální dárky, které jsou kupované na poslední chvíli, bývají pod stromkem vždy jen tak do počtu. Zkuste se raději zamyslet nad tím, jak svým blízkým udělat opravdovou radost. Než tři univerzální dárky raději pořiďte jeden, který bude pečlivě vybrán, a uvidíte to nadšení. Koneckonců – na počtu dárků přeci nezáleží.

Tip: Poptejte se známých, příbuzných a kamarádů – a když vás nic nenapadne, určitě nějaký dárek vymyslíte společně! Třeba kamarádi vašeho přítele vám určitě dají skvělé tipy dárek pro muže a maminka vám dá tip na vánoční dárek pro tchýni.

Pokud si s výběrem vhodného dárku nevíte rady, zapátrejte online. Třeba na www.vanocni-darky.cz najdete spoustu tipů na vánoční dárky pro ženy, kamarády i příbuzné.

Pozor na putovní dárky

Také máte ve skříni krabici plnou věcí, které jste dostali darem, ale nikdy jste je nepoužili? Čekáte, až nastane vhodná příležitost a vy je pošlete dál? Na tom samozřejmě není nic špatného a určitě nejste jediní.

Jen si dejte pozor, komu je darujete. Pokud si už nepamatujete, od koho jste porcelánového slona obdrželi, raději ho nikomu nedávejte – riskujete, že ho do vánočního papíru zabalíte osobě, která vám ho darovala. A to je teprve trapas! Takže pokud už zaboha netušíte, od koho jste toho porcelánového slona dostali, raději ho dál neposílejte.

Do Vánoc ještě zbývá trocha času, tak nákup dárků už dál neodkládejte. Zamyslete se a zkuste letos své blízké obdarovat jen tím, co víte, že jim pod stromkem opravdu rozzáří oči štěstím. A kdybyste nevěděli kudy kam, poukázka na masáž nebo voucher do restaurace nikdy není krok vedle.