Cestování

Dovolená s dětmi v ČR

Kam s dětmi na výlet? Dovolená nebo výlet s dětmi je výborná věc, doporučujeme ji však dobře naplánovat. Měli by jste si rozmyslet, co od ní očekáváte. Není jednoduché si vybrat, kam na dovolenou s dětmi při velkém počtu nabídek, které Vás všude obklopují. Z ekonomického hlediska je dobré se porozhlédnout po tuzemsku. Kvalita nabízených atrakcí se zlepšuje a mnohdy si děti více užijí zábavní park doma než v zahraničí.

Máme pro Vás připraven jeden zajímavý tip.

Rodinný zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou je skvělým místem pro výlet či dovolenou pro rodiny s malými i staršími dětmi. V tomto zážitkovém parku, s velkým množstvím lákadel si vybere opravdu každý od 0 do 99 let. Každoročně jsou pro děti připravené zajímavé aktivity a mnoho novinek.

V letošní sezóně tomu není jinak. V zábavním parku je připravena nová úniková hra – Útěk ze žaláře. Pokud nevíte, o co se jedná, nechte se překvapit. Můžeme jen prozradit, že se na chvíli stanete obětí justičního omylu a budete mít pouhých 30 minut na získání důkazů o vaší nevině a útěku z pravé vězeňské cely. Hra má dvě verze. Jedna je určena pro rodiče s menšími dětmi (7 – 11 let). Druhá, trochu strašidelnější a složitější, pro starší děti a hlavně dospělé. Nově se také změnilo celé pojetí návštěvy parku Fábula. Většinu atrakcí propojuje Cesta kouzelníka Kellyho. Při jejím absolvování budete muset Vy i Vaše děti prokázat důvtip při plnění různých úkolů. Za jejich splnění získáte body do Hrací karty a na konci Vás, podle počtu získaných bodů, Kelly odmění dárkem.

Široká nabídka volnočasových aktivit pro celou rodinu

Samozřejmě i ostatní atrakce stojí za to:

Tajuplné sklepení plné živých pohádkových bytostí. Nebude snadné najít v něm správnou cestu a vypořádat se s úkoly, které jsou v něm pro Vás připraveny. Tvořivé dílny, kde si můžete, pod vedením lektora, vymalovat vlastní hrnek, triko nebo vyrobit originální hrací kostku. Kreativitě se meze nekladou. Děti zaujme soubor Obřích společenských her, které jsou zapsány v Knize rekordu Agentury Dobrý den z Pelhřimova. Pro hodnověrný prožitek návštěvy rodinného parku máte možnost si v Půjčovně kostýmů vybrat a vypůjčit převlek, strávit v něm třeba celý den jako pohádková bytost a nechat se v něm ve fotokoutku vyfotit. Vy pak budete mít trvalou památku na výlet. Pokud jste dobří v luštění, vyzkoušejte hru Tajemné šifrování. I ono má dvě varianty, opět jednu pro mladší děti a druhou pro starší a dospělé. Stejně tak je rozděleno i Království hlavolamů, kde je k vidění 50 cm velký dřevěný ježek v kleci. Plné úkolů a překážek je i Zámecké bludiště s pohádkovým kvízem. Ve venkovních prostorách zážitkového parku se zabavíte na střelnici, v minizoo, u obřích marionet a v letním amfiteátru, kde se odehrávají divadelní představení nebo různé doprovodné akce. Děti se vyřádí na venkovních dětských hřištích.

U Fábuly vás čeká léto plné akcí

Přímo v parku Fábula máte možnost se i občerstvit a nemusíte hledat nějakou restauraci v okolí. Dobře se najíte v Hostinci u loupežníka Bambitky, v Pohádkové cukrárně nebo v Občerstvení u Otesánka.

Rodinný zábavní park Fábula rozhodně stojí za návštěvu. Stále častěji se také stává cílem pro školní výlety. Můžete přijet za každého počasí, protože téměř všechny venkovní aktivity lze přesunout i do vnitřních prostor.

Od června do srpna je zde pro Vás připraveno mnoho doprovodných akcí. Například Staročeská pouť, Rakouští Krampusáci nebo Hodokvas.